Wójt: Dionizy Adam Głowacki 26 października 2020. imieniny: Lucyny, Lucjana, Łucjana
PILICZANKI
Zaproszenie na warsztaty

 

Piliczanki w Gminie Żarnów


We wrześniu członkinie Stowarzyszenia PILICZANKI na zaproszenie Gminy Żarnów, wzięły udział w wycieczce, prezentującej walory tejże gminy.


Władze Stowarzyszenia

PREZES – Zbigniew Staśkiewicz.
ZASTĘPCY PREZESA – Iwona Gwarda, Wiesława Leska.
SKARBNIK – Teresa Nowacka.
SEKRETARZ – Monika Włudarska.
CZŁONKOWIE – Mirosława Folta, Helena Chamerska.
CZŁONKOWIE KOMISJI REWIZYJNEJ – Danuta Dziębor, Danuta Ciach, Zofia Baryła.

Warsztaty z technik zdobienia szkła

W ubiegły czwartek odbyły się w Urzędzie Gminy w Aleksandrowie warsztaty z technik zdobienia szkła, ozdób świątecznych oraz układania kompozycji florystycznych. Organizatorem było Stowarzyszenie PILICZANKI oraz Urząd Gminy w Aleksandrowie. Prowadząca, Pani Mirosława Janota od wielu lat zajmuje się różnymi technikami dekoracji, a także opracowała autorską metodę zdobienia wyrobów szklanych. Całość spotkania była propozycją jaka została skierowana do miłośników wyrobów ze szkła, w których drzemie potencjał i dusza artystyczna. - Odkrywanie własnych pasji jest czymś przyjemnym, czemu warto poświęcić czas, żeby móc się rozwijać w wybranym kierunku – motywowała licznie przybyłych słuchaczy Pani Mirosława Janota. Ważnym elementem warsztatów był pokaz projektowania kompozycji oraz kolorystyki przedmiotu. Ponadto instruktorka zaprezentowała swoją kolekcję ozdób, którą uczestnicy podziwiali z zapartym tchem.

Spotkanie z Panią Krystyną Wieczorek

    Z okazji Dnia Matki Urząd Gminy w Aleksandrowie oraz Stowarzyszenie PILICZANKI zorganizowali w dniu 27 maja 2011 roku spotkanie z pisarką i poetką Panią Krystyną Wieczorek. Na spotkanie przybyło wielu miłośników literatury. Podczas spotkania pisarka opowiadała o swojej drodze pisarskiej, a także o planach związanych z następnymi powieściami i tomikami poetyckimi. Wszyscy zebrani otrzymali od autorki prezent w postaci jej najnowszej książki oraz pamiątkowe autografy. Czytelnicy utworów Pani Krystyny z niekłamanym zachwytem i wzruszeniem dziękowali jej za talent i jakże owocną twórczość. Wśród składających podziękowania i bukiety kwiatów Pani Krystynie był Wójt Gminy -  Dionizy Głowacki. Oprócz swojej wspaniałej twórczości literackiej Pani Krystyna promieniuje niezwykłą, mimo spotykających ją licznych przeciwności losu, pogodą ducha i sympatią dla ludzi.


Dni Ziemi Piotrkowskiej - Gorzkowice 2010
W dniu 13 czerwca 2010 roku na Dniach ziemi Piotrkowskiej w Gorzkowicach swój debiut jako stowarzyszenie miało Stowarzyszenie PILICZANKI. Członkowie organizacji przygotowali z tej okazji ekspozycję rękodzieła miszkańców Gminy Aleksandrów. Oprócz wyrobów artystycznych możnabyło spróbować chleba wypiekanego tradycyjną metodą w piecu chlebowym oraz zakwasu na żur.Szkolenie
Stowarzyszenie PILICZANKI oraz Urząd Gminy 
w Aleksandrowie przy współpracy z Mobilnym Centrum Informacji Zawodowej w Piotrkowie Trybunalskim
SERDECZNIE ZAPRASZAJĄ
wszystkich mieszkańców Gminy Aleksandrów na szkolenie, które odbędzie się dnia 5 maja 2011 r. o godz. 14.00 w Urzędzie Gminy w Aleksandrowie.

Szkolenie będzie składało się z następujących modułów:
Warsztaty poruszające problematykę skutecznego wyszukiwania ofert pracy i metod odpowiadanie na nie.
Sporządzanie dokumentów aplikacyjnych.
Sporządzanie własnego biznesplanu – zakładanie własnej działalności gospodarczej.
Trening zachowania się na rozmowie kwalifikacyjnej.